Piątek Geometryczny Środek Polski

Chcesz podzielić się z innymi opinią o gminie Piątek ? Siedziba Urzędu Gminy, położony jest w geometrycznym środku Polski - (52°04’N,19°28’E (doc.) w widłach Maliny i Moszczenicy, na skrzyżowaniu dróg Kutno - Łódź i Łęczyca - Łowicz. Historyczna nazwa Piątek wywodzi się od cotygodniowego targu, odbywającego się właśnie w piątek. Odbywały się one już zapewne w pierwszej połowie XII wieku, bowiem jako osada targowa, Piątek wymieniany jest w źródłach po raz pierwszy w 1136r.w bulli papieża Innocentego III. Wówczas to, osada stanowiąca uposażenie opactwa benedyktynów w Łęczycy, przeszła wraz z całym majątkiem tego opactwa na własność arcybiskupów gnieźnieńskich.


#1 2011-05-08 19:18:46

Marina

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-08
Posty: 5
Punktów :   

Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

zawsze zostaje GOK i Środek Polski


Daty są rodzynkami w historii.

Offline

 

#2 2011-05-13 19:03:24

drwal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

ta... GOK to jest to można tam się sammymi oparami nawalić hehe.
przechowalnia piątkowskiego marginesu !
Jeden z radbych nie jaki Wójcik w swojej kampanii wyborczej obiecał coś zrobić z tym Gokiem
ale jak tak dalej będzie to ten Gok zostanie wykopany ze straży !

Offline

 

#3 2011-05-13 20:41:00

sandroscorp

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 16
Punktów :   

Re: Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

Gminny Ośrodek Kultury w Piątku ma swoje również plusy. Można sobie w piłkarzyki popstrykać albo w bilard. GOK organizuje różne konkursy i zabawy dla mieszkańców gminy.
Jeśli chodzi o miejsce placówki to faktycznie połączenie  z salą strażacką to duży błąd.Kiedy ktoś wypożycza sale to GOK jest zamknięty. Strażakom też się nie podoba że w ich strażnicy nie mają swojego miejsca bo górna świetlica jest zajęta przez GOK. \
Coś mi się wydaje że niebawem się wszystko rozstrzygnie

Offline

 

#4 2011-05-13 20:47:21

sandroscorp

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 16
Punktów :   

Re: Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

Środek Polski zwany "skwerkiem " nie jest doskonały ale jest to miejsce na spotkania i pogawętki młodzieży z Piątku.
Ostatnio przejażdzałem z przyjaciółmi z woj. mazowieckiego i bardzo podobał im się "skwerek". Zimą równierz odwiedzili mnie kumple z Bielska i bardzo im się podobały ozdobione choinki no i byli zachwyceni oświetlonym Kościołem Świętej Trójcy:angel:

Offline

 

#5 2011-05-14 19:41:18

ważka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 13
Punktów :   

Re: Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

ale w Piątku jest coraz ładniej i władze, przez niektórych krytykowane, przez innych chwalone, wydaje mi sie że jednak się starają.. jest coraz ładniej, jest porządek, bo dbają o to osoby zatrudnione w gminie, tylko ciągle jest ten problem ze zorganizowaniem czasu dla młodzieży i nie tylko dla młodzieży.. bo myślę, że np. niektóre Panie 18+ też mogłyby wyjść np. na aerobik czy chociażby nordic-walking, zrobic coś dla siebie.. i pewnie się powtórze ale brakuje też osób z charyzmą, a nawet jesli się takie pojawiają to ich zapał tez znika, bo wszystko musi działac w dwie strony, ktoś organizuje i ma charyzmę a ktoś odpowiada i chce w tym uczestniczyć:)

Offline

 

#6 2011-05-15 18:50:32

drwal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 10
Punktów :   

Re: Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

jedz do Bielaw i zobacz co tam maja
gmina biedniejsza a jak zajefajnie wyglada

Offline

 

#7 2011-05-21 19:12:19

Marina

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-08
Posty: 5
Punktów :   

Re: Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

Obiło mi się o uszy że istnieją droga ważko w Piątkowskim technikum spotkania z instruktorką fitnessu na które przychodzą właśnie panie 18+ Może owe spotkania nie były zbyt głośno reklamowane jednak mimo wszystko znalazły się chętne panie do udziału w owych zajęciach Wydaje mi się iż był to dobry krok w stronę zrobienia czegoś dla naszych zapracowanych Piątkowskich kobiet


Daty są rodzynkami w historii.

Offline

 

#8 2011-05-22 18:26:52

ważka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 13
Punktów :   

Re: Gminny Ośrodek Kultury w Piątku

ja też jestem zdecydowanie ZA! popieram tę inicjatywę i tak jak piszesz oby to był jeden z wielu kroków ku lepszemu:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ricoe.pun.pl www.wenzel.pun.pl www.zakkw.pun.pl www.fretki.pun.pl www.kanter-strajk.pun.pl